BALINIMAS

 

Dantų balinimas – tai danties audinių paviršiuje esančio tamsaus pigmento oksidacija. Dantų balinimas suteikia galimybę džiaugtis sniego baltumo dantimis. Dantys bėgant laikui praranda baltumą dėl amžiaus, rūkymo bei įvairių maisto produktų, turinčių stiprių pigmentinių medžiagų (kava, žalioji arbata, raudonas vynas)
Tai saugi ir veiksminga procedūra, nedaranti dantims ar dantenoms jokios žalos (nekeičianti danties struktūros). Dantų balinimui naudojami skirtingos koncentracijos peroksido tirpalai. Tyrimais įrodyta, kad ši balinimo medžiaga danties emaliui daro mažesnę žalą, nei pasta, kurios sudėtyje yra abrazyvinių dalelių.

Mūsų burnos higienistas suteiks Jums išsamią konsultaciją ir parinks tinkamiausią dantų balinimo būdą. Plombų ar vainikėlių pabalinti neįmanoma, todėl būtina atsižvelgti į tai, kad pakitus dantų spalvai, gali išryšketi senos plombos, ar atsirasti spalvos skirtumas tarp vainikėlių ir dantų.


Dantų balinimo būdai:

Pavienių dantų balinimas.  Ilgą laiką buvę negyvybingi, dantys patamsėja. Nepilnai išvalius pulpos ertmę, likę audiniai isiskverbia į dentiną ir taip nudažo dantį rausva spalva. Tokie dantys balinami iš vidaus, įvedant balinamąją medžiagą į danties kanalą. Ši procedūra paprastai atliekama kas 2 metus.

Dantų balinimas namuose. Nuimami atspaudai ir pagaminamos kapos. Įšvirkštus balinamosios medžiagos jos uždedamos ant dantų ir laikomos sukandus nuo 30 min iki 2 val. per parą. Balinimo kursas – 7 – 14 d. priklausomai nuo pradinės dantų spalvos, nuo balinimo medžiagos koncentracijos. 

Balinimas klinikoje. 

 Trukmė – 1 val. Priklausomai nuo pageidaujamo rezultato, atliekamos 2 – 3 balinimo procedūros. Norint rezultatą pasiekti greičiau – dantis galima padengti daug stipriau veikiančiu balinimo geliu, kuris aktyvinamas helio lempos šviesa. To pasekoje pasiekiami gilieji danties sluoksniai. Trokštamas rezultatas pasiekiamas greičiau. Esant jautriems dantims yra galimybė juos padengti specialiu jautrumą mažinančiu fluoro laku.