VAIKŲ ODONTOLOGIJA

Turint specifinių žinių ir įgūdžių – randamas tinkamas priėjimas – mažieji pacientai būna ramūs ir linkę bendradarbiauti su odontologu. Vaikui leidžiant pačiam susipažinti su instrumentais, tokiu būdu, stengiantis išsklaidyti nepagrįstas baimes ir nerimą, įgijamas pasitikėjimas ir mažojo paciento ramybė. Tėvelių buvimas šalia, taip pat, padeda nuraminti mažylį.

Vaiką pirmą kartą į odontologinį kabinetą būtina atvesti vos tik išdygus pirmam dantukui tam, kad pirmas apsilankymas pas odontologą nesukeltų streso ir neigiamos patirties. Pirmasis vizitas turi būti pažintinis. Tika išdygę dantys yra mažiau mineralizuoti ir labiau linkę gesti. Todėl pirmus 3 metus po danties išdygimo – būtina pas odontologą lankytis daugiau nei 2 kartus per metus. Reikėtų žinoti, kad per anksti praradus pieninius dantis, nuolatiniai dantys gali išdygti netaisyklingai, susigrūdę. Tokiu atveju reikalingas brangus ortodontinis gydymas.

Vaikas žaidimo forma supažindinamas su dantukų priežiūra,  tėveliams pateikiamos pieninių dantų higienosr ekomendacijos.