TERAPIJA

Dantų ėduonis arba dantų kariesas – danties kietųjų audinių progresuojantis irimas sukeltas burnoje esančių rūgščių. Rūgštys atsiranda, kai ant dantų paviršių susidariusiose apnašose esanti burnos mikroflora skaidydama angliavandenius išskiria rūgštis: vyksta emalio, dentino ir rečiau cemento demineralizacija, t. y. kalcio jonų išsiplovimas iš danties kietųjų audinių.

Dantų ėduonis turi keturias raidos stadijas:
         •    Kariozinė dėmė
         •    Paviršinis kariesas
         •    Vidurinysis kariesas
    • Gilusis kariesas. Gali komplikuotis pulpitu („nervo uždegimas“)

Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti pagal balzganą dėmelę emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Po to dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri lėtai, o kartais gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Atsiranda dėl mikroelementų (pvz., fluoro), vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus maiste, o taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjmo vartojant daugiau susmulkintą maistą. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro sąlygos burnoj esančių bakterijų bei virusų fermentams lengvai tirpdinti emalį.
Esant dantų ėduoniui gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, ligonis negali normaliai sukramtyti maisto. Skaudant dantims, sutrinka ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba, todėl sutrinka maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige.

Beveik 100% visų ėduonies pažeistų vietų atsiranda ten, kur nepasiekia išvalyti dantų šepetėlis.

Mes Jums galime diagnozuoti ir pasiūlyti geriausią dantų karieso gydymo būdą. Naudojame naujausios kartos kompozicines plombines medžiagas su surišimo sistema. Galime pasiūlyti ir estetinio plombavimo paslaugą (mažiau kainuojanti alternatyva dantų vainikų atstatymui protezavimo būdu).